W naszej pracy bardzo często klienci pytają nas – Jak prawidłowo czyścić i konserwować bramy garażowe? Jakich środków używać, aby niczego nie uszkodzić i przedłużyć żywotność bramy. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się jak wykonać czyszczenie bramy.

Bramy garażowe są narażone na zmieniające się warunki atmosferyczne. Mróz, obfite opady deszczu, pył i piach nie najlepiej wpływają na ich kondycję. Czyszczenie bramy warto rozpocząć od jej najbliższego otoczenia – posprzątanie garażu, czy kostki brukowej ułożonej przed nim spowoduje, że w przyszłości drobinki piasku i kurzu będą się zbierać na powierzchni bramy w zdecydowanie wolniejszym tempie. Następnie możemy zająć się wyczyszczeniem samej bramy. Ten etap warto rozpocząć od odkurzenia płaszcza bramy, prowadnic i pozostałych elementów przy pomocy szczotki z delikatnym włosiem, tak aby nie porysować i nie uszkodzić delikatnych elementów.

Czyszczenie bramy garażowej

W dalszej kolejności możemy zająć się przetarciem płaszcza na zewnątrz i wewnątrz budynku. Do tego wystarczy nam ciepła woda z detergentem używanym w domu. Przetarcie ściereczką nasączoną takim płynem pozwoli nam na usunięcie wszystkich zacieków, czy plamy z błota. W dalszej kolejności warto dokładnie opłukać wodą całą powierzchnię, a na koniec suchą ściereczką przetrzeć prowadnice i wszystkie metalowe elementy, tak aby nie pozostała na nich woda. Na koniec sprzątania warto również pamiętać, że żywotność bramy może przedłużyć jej regularne serwisowanie, którym zajmują się specjaliści z naszej firmy.

Sprawdź naszą ofertę. Zapraszamy klientów z miast takich jak Lublin, Łęczna, Lubartów

Czyszczenie bramy garażowej. Logo Ostium bramy garażowe

Sprawdź też: Zastosowanie bram przemysłowych, bramy segmentowe Lublin, bramy garażowe Lublin