Bezpieczna brama garażowa – czym kierować się przy jej wyborze?

Przy wyborze bramy garażowej musimy kierować się przede wszystkim dwoma względami. Z jednej strony brama garażowa powinna stanowić skuteczne zabezpieczenie przed potencjalnymi złodziejami, z drugiej zaś, powinna być bezpieczna w eksploatacji.

Bezpieczna brama garażowa, czym kierować się przy wyborze bramy garażowej?

Brama garażowa zabezpieczeniem przed złodziejem

Przed zakupem bramy garażowej musimy w szczególności upewnić się, czy rama bramy wyposażona jest w specjalne metalowe elementy, dzięki którym nie będzie możliwe podważenie jej skrzydła. Z kolei napęd bramy garażowej powinien mieć właściwy zatrzask uniemożliwiający podważenie skrzydła bramy.

Bardzo ważnym elementem, na który również musimy zwrócić uwagę, jest rodzaj materiału, z jakiego brama została wykonana. Kluczową kwestią jest jakość oraz grubość blachy. Im blacha grubsza, tym brama będzie bezpieczniejsza.

Brama garażowa bezpieczna w eksploatacji

Wybierając bramę garażową, trzeba także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo jej użytkowania. Co to oznacza? Należy wybrać bramę wyposażoną w specjalne zabezpieczenia, takie jak np. ościeżnica boczna, która zakrywa prowadnicę i dzięki temu chroni nasze dłonie czy elementy zapobiegające włożenie palców pomiędzy segmenty poruszającej się bramy.

Elementem wyposażenia bramy garażowej powinien być również mechanizm, który chroni skrzydło przed opadnięciem, np. mechanizm sprężyn naciągowych. Zwróćmy uwagę także na napęd bramy. Najlepszym wyborem będzie brama z takim mechanizmem, który zatrzymuje bramę w momencie, gdy natrafia na przeszkodę.

Sprawdź bramy garażowe Ostium

Bramy garażowe na wymiar producent Lublin